PORSLIN, 3 delar.Delft och engelskt.

153227. PORSLIN, 3 delar.Delft och engelskt.

fat höjd 6 cm, längd 31 cm, bredd 22 cm
kanna höjd 16,5 cm
vas höjd 22 cm.

bruksslitage
nagg och spricka på fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

kanna höjd 16,5 cm
vas höjd 22 cm.

bruksslitage
nagg och spricka på fat.

Frufällans Auktionshus
Antal besök: 535