GLASFÖREMÅL 4 st, tekanna, juldekorationer Reijmyre, glaskaraff ca 1900.

153196. GLASFÖREMÅL 4 st, tekanna, juldekorationer Reijmyre, glaskaraff ca 1900.

Tekanna Reijmyre i glas, turbinmönster, trähandtag, höjd inklusive handtag 21 cm.
Snögubbe och gran Reijmyre, frostat glas, höjd 12-13 cm
Glaskaraff med slipa d dekor, mässinghandtag och lock, höjd 30 cm.

Karaff med bruksslitage, smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 479