PARTI KERAMIK, 4 delar, "Argenta" Wilhelm Kåge Gustavsberg.

152442. PARTI KERAMIK, 4 delar, "Argenta" Wilhelm Kåge Gustavsberg.

Urna/vas, odekorerad, märkt 1210, höjd ca 25 cm.
Miniatyrvas, odekorerad, höjd ca 9 cm.
Vas, rektangulär, dekor av byggnad, höjd 17 cm.
Skålfat, längd ca 16,5 cm.

Bruksslitage, märken, krackelyrer. Bottennagg på miniatyrvas. Delvis odekorerade, omärkta, möjligen 2:asortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skålfat, längd ca 16,5 cm.

Antal besök: 1 365