1524270. FRACKKNAPPAR, TVÅ SET MED ETUIER.
Det ena med 10 delar av 14k vitt guld och oädel metall med onyx (en knapp saknar onyx) och det andra av oädel metall med pärlemor, 7 delar (2 delar saknas), 1900-talets första hälft.
Bruksslitage, det ena setet inkomplett, en knapp saknar onyx.