FÖREMÅL AV SILVER, SEX DELAR.

FÖREMÅL AV SILVER, SEX DELAR.
1521475. FÖREMÅL AV SILVER, SEX DELAR.

1900-talets första hälft: 1 skål på fot, fylld, höjd 13, diameter 16 cm; 1 par dosor glas med lock av silver, höjd 5 cm; 1 bordsur, höjd 15,5 cm, 1 fotoram, höjd 6,5 cm samt sockerruska, med ftllning, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage, intryckningar, urverk fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 252