152081. SKRIVBORD, ek, 1900-talets första hälft.
8 lådor samt 1 penn- och pappersförvaring över lådorna.
Höjd 75.5 cm. Längd 152.5 cm. Djup ca 87.5 cm.
En penn- och pappersförvaring saknas. Märken efter bläckpennor inuti lådor samt på inre utsida av lådor.
Bruks- och ytslitage.
Nyckel saknas, lådor är olåsta.
Bruks- och ytslitage.