"Valencia" Ulla procopé: Fat diameter ca 26 cm. Ljusstake höjd ca 8,5 cm. 2 skärbrädor, längd ca 22 cm.
1 skärbräda, brun dekor, "Köökki" Gunvor Olin-Grönqvist, längd ca 29,5 cm.
Bruksslitage, repor. Ljusstake med tillverkningsdefekt.