LJUSKRONA, Gustaviansk stil, Haga modell, 1900 talets första hälft.

151877. LJUSKRONA, Gustaviansk stil, Haga modell, 1900 talets första hälft.

6 st ljusarmar för levande ljus.
Slipad obelisk.
Total höjd 82 cm, diameter ca 60 cm.

Ny el behövs, slitage/nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipad obelisk.

Ny el behövs, slitage/nagg.

Antal besök: 1 038