GOLVUR, rokoko, 1700-tal.

15185. GOLVUR, rokoko, 1700-tal.

Urtavla dat 1811, Nils Åfström. Nyckel, ett lod samt pendel finns.
Höjd ca 248 cm.

Renoverad, kompletterad. Skador. Torrsprickor. Senare målning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 248 cm.

Antal besök: 1 583