TAKPLAFOND, 1930-tal.

TAKPLAFOND, 1930-tal.
151743. TAKPLAFOND, 1930-tal.

Råglasskiva med slipad och blästrad dekor, motiv av fiskar. Skaft i mässing med gjutna dekorelement av sjöjungfrur på sjöhästar.

En hov avslagen på häst, smärre nagg på glas, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!
151743. TAKPLAFOND, 1930-tal.

Antal besök: 1 019