SKÅL samt YTTERFODER, chamotterat stengods, Raymor Bitossi, Aldo Londi, Italien.

151048. SKÅL samt YTTERFODER, chamotterat stengods, Raymor Bitossi, Aldo Londi, Italien.

Skål med lockl i form av en duva, längd 23 cm, höjd 17 cm. Ytterfoder, höjd 12 cm, diameter 16 cm.

Bruksslitage. Minimala glasyrnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 435