1509882. SERVIS, 14 delar, fllntgods, Kaffe/Teservis, Art Deco, Villeroy & Bosch, Dresden "SAXONY" Mod 6852, tidigt 1900-tal.
Kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock och burk med lock.
Kaffe/tekoppar 4 st med underfat 6 st och assietter 6 st.
bruksslitage.