Fiolliknade instrument med tre strängar
Stålsträngar
Etikettmärkt Nordiska Musikförlaget Instrumentavdelningen.
Längd 63 cm
Största bredd 19,5.
Bruksslitage med märken, repor och nötningar.
Stålsträngar
Längd 63 cm
Största bredd 19,5.