GUSTAVIANSK SKÄNK, troligen från Ångermanland. 17/1800-tal.

150007. GUSTAVIANSK SKÄNK, troligen från Ångermanland. 17/1800-tal.

Två dörrpar med bakomliggande hyllplan. Nedåt avsmalnande ben. Grå/vit orginalfärg i botten. Bredd/längd 152, djup 55, höjd 102 cm.

Slitage, repor, sprickor, märken. Senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 674