PARTI KERAMIK, 5 delar, bland annat Bertil Vallien, Inger Persson och Ursula Printz.

14978. PARTI KERAMIK, 5 delar, bland annat Bertil Vallien, Inger Persson och Ursula Printz.

Vas, parian, Bertil Vallien, Rörstrand.
Skålfat, troligen Herta Bengtsson, Rörstrand.
Fågelfigurin, Inger Persson, Rörstrand.
2 figuriner/ljusstakar, Ursula Printz, Gustavsberg Studiohanden.
Höjd 5 - 15 cm.

Mindre slitage. Glasyrskada/nagg på fat. Avslag på undersida på en ljusstake.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 5 - 15 cm.

Antal besök: 1 851