Skål, blågrön glasmassa, osign.
Skålvas, klasglasmassa med bruk kant, dekor va bubblor, osign.
Flaska, bruntonad, dekor av bubblor, osign.
Vas, blå, etikett CEB Björkshult.
Vas, grön, osign.
Vas, klasglas med grön dekor, osign.
Vas, gråblå, osign.
Vas, klasglas, osign.
Skål med hänkel, blå, Eda.
Höjd 12 - 31 cm.
Slitage. Repor. Enstaka nagg.
Vas, grön, osign.
Vas, gråblå, osign.
Vas, klasglas, osign.
Skål med hänkel, blå, Eda.
Höjd 12 - 31 cm.
Slitage. Repor. Enstaka nagg.