JOHANN WOLFGANG ELISCHER. Skulptur, "Diskuskastaren", brons, signerad, 1920-tal.

149621. JOHANN WOLFGANG ELISCHER. Skulptur, "Diskuskastaren", brons, signerad, 1920-tal.

"Diskuskastaren", i patinerad brons på marmorsockel. Höjd 45 cm.

Johann Wolfgang Elischer, Wien, Österrike, 1891-1966.

Bruksslitage. Liten nagg på sockelns baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 353