BESTICK, 46 delar, silver, "Uppsala", design Eric Löfman, MGAB och MEMA, 1900-talets andra hälft.

149159. BESTICK, 46 delar, silver, "Uppsala", design Eric Löfman, MGAB och MEMA, 1900-talets andra hälft.

Total vikt inkl knivar med stålblad ca 1630 g
Bestående av;
8 knivar, längd 20,2 cm
10 gafflar, längd 16,5 cm
10 skedar, längd 17 cm
5 skedar, längd 15,3 cm
13 kaffeskedar, längd 10 cm.

Brukslitage och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av;
8 knivar, längd 20,2 cm
10 gafflar, längd 16,5 cm
10 skedar, längd 17 cm
5 skedar, längd 15,3 cm
13 kaffeskedar, längd 10 cm.

Brukslitage och repor.

Antal besök: 1 590