BORDSLAMPA, modell 15624, Böhlmarks, 1940-tal.

1491203. BORDSLAMPA, modell 15624, Böhlmarks, 1940-tal.

Mässingfot med läderinlindat ben, grönlackerad skärm. Två ljuspunkter. Märkt. Höjd ca 49 cm.

Bruksslitage. Litet färgbortfall, ställvis anlupen och fläckar. Skärm något sned. Senare el. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 777