KERAMIK och GLAS, bl.a. Reijmyre, Orrefors, Gefle.

149091. KERAMIK och GLAS, bl.a. Reijmyre, Orrefors, Gefle.

Fat, keramik, Lillemor Mannerheimer, Gefle.Dekor med sköldpadda i relief, längd ca 20 cm.
Assietter bl.a. "Rubin", Gefle.
Kannor, vaser bl.a. Reijmyre och Orrefors mm.

Bruksslitage. .Krackelyr på sköldpadsfat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 029