STANLEY WILLIAM HAYTER. Bok "Facile proie" med 8 st mjukgrundsetsningar. Signerade och numrerade 43/100.

148994. STANLEY WILLIAM HAYTER. Bok "Facile proie" med 8 st mjukgrundsetsningar. Signerade och numrerade 43/100.

Med dikt av Paul Eluard. Utgiven år 1938. 13 x 16 cm, 8,5 x 15,5 cm, 13 x 19,5 cm, 17 x 11 cm, 15 x 20 cm, 13 x 14,5 cm, 15 x 15,5 cm, 9 x 15,5 cm, bladstorlek 25,5 x 32,5 cm.
Litteratur: Black och Moorhead 116-123.

Gulnade, fläckar, omslag med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 930