SOCKERSTRÖARE, silver, Markström, Uppsala 1958, SKÅL MED GLASINSATS, silver, Sam Pettersson Norrköping 1916. Silvervikt 250 g.

14896. SOCKERSTRÖARE, silver, Markström, Uppsala 1958, SKÅL MED GLASINSATS, silver, Sam Pettersson Norrköping 1916. Silvervikt 250 g.

Ströare, höjd 15,5 cm.
Skål med glasinsats, diameter 16, höjd 6,5cm.

Smärre slitage, ströare med mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ströare, höjd 15,5 cm.

Antal besök: 2 173