BOKSKÅP, nyrenässans, 1890-tal.

148951. BOKSKÅP, nyrenässans, 1890-tal.

Fanerat med valnöt. Skuren dekor med pelare, kannelyrer och urnor. Tvådelat. Överdel med glas. Inrede med 4 ställbara hyllor.
Höjd 218 cm, längd 102 cm, bredd 53 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vitmålat inrede.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 695