SKÅP, ek, jugend, 1900-tal.

14867. SKÅP, ek, jugend, 1900-tal.

Intarsiadekor av bland annat Venus och Minerva.
Längd 94, bredd 49,5, höjd 192 cm.

Slitage. Torrsprickor. Smärre skador. Dörrar svårstängda. Löst krön. En lista på sida saknas. Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 739