MATSERVIS och KAFFESERVIS, porslin, 68 plus 38 delar, Karlskrona "Göta i bondrokoko" 1900-tal.

1484116. MATSERVIS och KAFFESERVIS, porslin, 68 plus 38 delar, Karlskrona "Göta i bondrokoko" 1900-tal.

Mattallrikar d 25 cm 12 st, djupa d 25 cm,12 st, förrättstallrikar d 22 cm 12 st, assietter d 18 cm 18 st, såskanna 22 cm lång, tillbringare 18 cm, uppläggningsfat 8 st största storlek 40 cm, uppläggningsfat djupa 4 st största storlek 27 cm, kaffekoppar 18 st med fat, gräddkanna, sockerskål.

mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

mindre bruksslitage.

Antal besök: 1 148