PER EKSTRÖM. OLJA på duk "Skyttestenen och badtärnen, Mörbylånga" signerad, signerad, 1930.

1481489. PER EKSTRÖM. OLJA på duk "Skyttestenen och badtärnen, Mörbylånga" signerad, signerad, 1930.

Höjd 44 cm, bredd 56 cm
Jämför samma motiv i annat format sid 45 i boken "Om min far, landskapsmålaren Per Ekström" utgiven av Per G Ekström.

mindre åldersslitage.

Per Ekström (1844–1935)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 44 cm, bredd 56 cm

mindre åldersslitage.

Per Ekström (1844–1935)

Antal besök: 3 405