148002. SKRIVSKÅP,1800/1900-tal.
Björk. Skåpet inrett med 3 hyllor samt två lådor. Sekretär med 4 lådor, inredd med 13 lådor och ett skåp. Längd 105 cm, bredd 53 cm, höjd 204 cm.
Knappar till lådor i sekretär saknas. Maskstunget, renoverat samt kompletterat, repor samt slitage.
Nyckel/nycklar finns.