LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Nyköpings mässingsbruk. 1800-talets första halva.

147947. LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Nyköpings mässingsbruk. 1800-talets första halva.

Märkta NMB N26. Höjd ca 26 cm.

Bruksslitage. Märken. Två mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 535