PARTI PORSLIN (18) bl a Rosenthal assietter och kvinnofigurer signerade R Mesa.
147900. PARTI PORSLIN (18) bl a Rosenthal assietter och kvinnofigurer signerade R Mesa.
12 st Rosenthal assietter, diam 19,5 cm.
1 st Rosenthal fat. diam 27,5 cm
3 st tomtar i porslin. höjd ca 20 cm
1 st kvinnofigur, höjd ca 24 cm. Signerad Ricardo Mesa.
1 st kvinnofigur, höjd ca 12 cm Signerad Ricardo Mesa.
"NOTERA ATT FÖREMÅLEN FINNS PLACERADE I HÄSSLEHOLM".
Bruksslitage. Tomtarna något nötta i övrigt bra skick.