STOLAR 4 st, sengustavianska, stockholmsarbeten, Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813).

147891. STOLAR 4 st, sengustavianska, stockholmsarbeten, Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813).

Träskurna och delvis bemålade. Samtliga signerade EÖM. Varav tre stycken med etiketter från Stockholms stolmakareämbete.

Slitage, varav två stucken med påbörjad färgbortagning, renoverade och kompletterade, smärre skador, fläckad klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 963