Uppläggningsfat diameter 35 cm. Skål dia 22 cm. 6 tallrikar dia ca 24-26 cm. 6 assietter dia ca 18-19,5 cm. 6 vinglas höjd ca 14,5 cm.
nagg på ett vinglas. Slitage, avlagringar.