TALLRIKAR, 3 st samt DJUPT FAT, Kina, 1700/1800-tal.

147742. TALLRIKAR, 3 st samt DJUPT FAT, Kina, 1700/1800-tal.

3 tallrikar med dekor i underglasyrblått, omkruing 1800. Djupt fat med imaridekor, 1700-tal.

Lagningar, sprickor, nagg, flisor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 686