Brutet profilerat krön, överskåp med dörrar nederdel med lådor.
svängda ben, 2 delat, överdel med lös skedhylla.
Höjd 200 cm, längd 131 cm, bredd ca 53 cm.
3 nycklar följer.
Renoverat och kompleterat.
Bruksslitage repor färgbortfall och slagmärken.
3 nycklar följer.
Renoverat och kompleterat.