NÖTKNÄPPARE, DOSA med LOCK, porslin, Rörstrand.

14759. NÖTKNÄPPARE, DOSA med LOCK, porslin, Rörstrand.

Skålen ursprungligen för spelmarker till kortspelet Wira. Nötknäpparens längd 23,5 cm.

Slitage och smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och smärre skador.

Antal besök: 2 050