SERVISDELAR, 21 delar, porslin, Ranka, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-tal.

147153. SERVISDELAR, 21 delar, porslin, Ranka, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-tal.

5 st flata tallrikar, diameter 23 cm.
5 st djupa tallrikar, diameter 23 cm.
1 st djup tallrik, diameter 21 cm.
6 st djupa tallrikar, diameter 17,5 cm.
2 skålar, diameter 11 och 16,5 cm.
1 skål med lock, diameter 11 cm.
1 såskål, höjd 7,5, diameter 11,5 cm.

Bruksslitage. Skavmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Skavmärken.

Antal besök: 1 252