147115. SIDEBOARD "Herrgården", Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Vitlack. Tre lådor. Skåp inredda med hyllor. Brännstämplat. Längd 150, bredd 39, höjd 97 cm.
Bruksslitage, smärre fläckar.
Nyckel/nycklar finns.