NACKSTÖD porslin, Kina Qian-Long, 1700-tal.

147072. NACKSTÖD porslin, Kina Qian-Long, 1700-tal.

Figuriner i drakbåt, med celadonglasyr och underglasyrblått. Höjd 14 cm, längd 22 cm.

Smärre nagg, slitage, mindre tillverkningsdefekter i godset.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 555