MATSERVIS, 55 delar, porslin, "Geneva" Royal Doulton. England. 1900-talets mitt.

147050. MATSERVIS, 55 delar, porslin, "Geneva" Royal Doulton. England. 1900-talets mitt.

12 assietter.
12 tallrikar. Diameter 22 cm.
12 tallrikar. Diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar.
2 skålar. längd 26 cm.
1 såsskål.
1 uppläggningsfat. Längd 39 cm.
1 uppläggningsfat. Längd 34 cm.
1 uppläggningsfat. Längd 20 cm.
1 kanna/tillbringare. Höjd 15 cm.

Smärre bruksslitage, nagg på en mattallrik. 24 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter.
12 tallrikar. Diameter 22 cm.
12 tallrikar. Diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar.
2 skålar. längd 26 cm.
1 såsskål.

Antal besök: 1 087