PARTI GLAS, 17 delar, skålar och fat. Bl a, "Sverigeskålen" Kjell Engman, Kosta boda och "Fasett" Orrefors. 1900-tal.

14692. PARTI GLAS, 17 delar, skålar och fat. Bl a, "Sverigeskålen" Kjell Engman, Kosta boda och "Fasett" Orrefors. 1900-tal.

3 fat, diameter 25 - 27 cm.
5 skålar, bla "Rhapsody", "Sverigeskålen", Höjd 9,5 - 11,5 cm.
9 skålar "Fasett" Orrefors, 4,5 - 9 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 fat, diameter 25 - 27 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 5 780