BROSCH "Flora Danica" Eggert Danmark samt ÖRHÄNGEN 1 par silver Danmark.

146633. BROSCH "Flora Danica" Eggert Danmark samt ÖRHÄNGEN 1 par silver Danmark.

Brosch i form av löv med ekollon, förgyllt silver, "Flora Danica" Eggert Danmark, längd ca 5,5 cm.
Örhängen 1 par med skruv, dekor av snäcka, otydliga stämplad, Danmark, höjd ca 1,5 cm.

Slitage, mindre bristningar på brosch.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 980