BROSCH "Flora Danica" Eggert Danmark samt ÖRHÄNGEN 1 par silver Danmark.
146633. BROSCH "Flora Danica" Eggert Danmark samt ÖRHÄNGEN 1 par silver Danmark.
Brosch i form av löv med ekollon, förgyllt silver, "Flora Danica" Eggert Danmark, längd ca 5,5 cm.
Örhängen 1 par med skruv, dekor av snäcka, otydliga stämplad, Danmark, höjd ca 1,5 cm.