MÅNSKENSLAMPA/AMPEL, omkring 1900.

146514. MÅNSKENSLAMPA/AMPEL, omkring 1900.

Äggskalsformad med dekor utav fåglar, blad samt blomster.
Blå nyanser som bottenfärg.
Total höjd ca. 75 cm.
Kupans höjd ca. 33 cm.

Elektrifierad. Delar medföljer men ej dragen el.
Bruksslitage. Obetydliga nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blå nyanser som bottenfärg.
Total höjd ca. 75 cm.
Kupans höjd ca. 33 cm.

Antal besök: 1 298