146476. YTTERFODER KERAMIK/KOPPAR 3 st, 1900-talets första hälft.
Yttefoder Jugend koppar, höjd 21 cm. Ytterfoder, keramik, jugend, otydlig märkning, höjd 18 cm. Ampel keramik, art deco, höjd 11 cm, exklusive upphängning.
Bruksslitage, krackeleringar, bucklor och ärgning på kopparn.