HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.
145917. HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

Senare drickamålat med sköldar med blommor mot grön botten. Senare benställning och knoppar.

Enligt uppgift från trakten av Vingåker, Sörmland.

Slitage. Märken. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Märken. Repor.

Antal besök: 977