SOFFBORD, Stig Lindberg, mönster "Vågor" ur Nordiska Kompaniets "Futura" serie. 1954.

145908. SOFFBORD, Stig Lindberg, mönster "Vågor" ur Nordiska Kompaniets "Futura" serie. 1954.

Emaljskiva med stiliserad dekor i blått och svart, signerad Stig L. Underrede av ek ritat av David Rosén. Längd 125, bredd 54,5, höjd 47,5 cm.

Slitage, märken, fläckar, träbortfall på ett ben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 201