BYRÅ, Sk Haupt-kopia, gustaviansk stil, 1900-tal.

145772. BYRÅ, Sk Haupt-kopia, gustaviansk stil, 1900-tal.

Kopia efter Georg Haupt. Fanerat i olika träslag. Intarsiadekor. Rak form med dekor av flöjtspelande putto.

Bredd 95 cm, Djup 47 cm, Höjd 80,5 cm.

Bruksslitage och repor, en del slagmärken.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 13 969