KOLLMAR & JOURDAN PFORZHEIM SILVER ARMBAND.

1456502. KOLLMAR & JOURDAN PFORZHEIM SILVER ARMBAND.

Det eleganta armbandet är tillverkat i 925 silver och stämplat med logotypen för Kollmar & Jourdan, Pforzheim från 1920-talet.
Den är utformad som ett brett band med cirklar och polerade bollar i båda öppna ändarna.
Inre längd 6,5 cm, bredd upptill 2,5 cm, bredd längst ner 1 cm.
Vikt 18,5 gram.

mycket välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 18,5 gram.

mycket välbevarad.

Inter-Arte
Antal besök: 904