STEREOSSKÅP/SCHATULL, art deco, 1920-/30-tal.

1455104. STEREOSSKÅP/SCHATULL, art deco, 1920-/30-tal.

Fanerat med mahogny. Dekor av intarsia. Nedfällbar front med bakomliggande förvaring. Längd 64. Bredd 42. Höjd 59 cm.

Slitage. Repor och märken. Något solblekt. Sågat hål i bakstycke. Ett hyllplan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 678