SKÅL, Kina, 17/1800 tal, figurscener.

145426. SKÅL, Kina, 17/1800 tal, figurscener.

Rikligt bemålad med figurscener. 2 hänklar med förgyllning Med etikett från Ostindiska kompaniet, Stockholm i botten.
Höjd 8,5 cm. Diameter 10,5 cm.

Litet nagg vid foten, förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 119