LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal, höjd 58 cm.

145409. LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal, höjd 58 cm.

Stomme av mässing, behängd med prismor. Fem ljusarmar med lampor. Diameter 46 cm.

Slitage, några prismor med nagg och skador, några saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 548