BORDSLAMPA, glas, Art Déco, "Cryopas" Pukebergs glasbruk. 1930-tal.

145006. BORDSLAMPA, glas, Art Déco, "Cryopas" Pukebergs glasbruk. 1930-tal.

Svart klotlampa. Höjd inklusive skärmhållare 41, diameter ca 20 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 2 439